enveraba@hotmail.com

Sesli sohbet Panelini Nasıl kullanabilirim

team

Sesli sohbet Panelini Nasıl kullanabilirim

Her sesli sohbet sitesinde görmüş olduğunuz panel içerisindeki odalarda kimi insanlar yeni girdiklerinden dolayı bu panellerde nasıl takılacağını yada nereye basacaklarını pek bilmediklerinden dolayı yeni giriş yapan yada sesli sohbet sitelerinle yeni tanışan kullanıcılarımıza bilgi dahilinde yazımızda bilgilendirmek istedik. Panele yeni giren kullanıcılar bazen mikrofonun çalışmadığından ya da kamerayı açarken hata verdiğinden genelde sıkıntı içerisinde olur ve şikayetci olurlar bu durumdan. Gerçi kim olmaz ki diyebilirsiniz

sesli chatsesli sohbet paneline İlk olarak panelimize şöyle baktığımız zaman mesaj atma kısmının üstünde yani alt kısımdaki mesaj yazma yerin üstünde El işareti, Gülücük ikonu, Film şeridi, Yazı Tipi (A) , Kamera işareti, Göz, Volüm çubuğu, Tüm ayarlar butonu vardır. Peki bu butonlar ne işe yarıyor haliyle paneli yapan kişi bunları oraya boşuna koymamıştır değil mi ? İsterseniz o butonların ne işe yaradığını şöyle bir anlatalım…

İlk olarak oradaki el işareti ne işe yarar yada neden oradadır ? Oradaki el işareti sizin mikrofon almak istediğinizi temsil eder oda içerisinde. Oraya tıkladığınızda insanların sizin mikrofon alacağınızı anlarlar. Bir nevi mikrofon’a çıkmak için yada mikrofonda konuşmak istiyorsanız o butonu kullanabilir elinizi kaldırıp sıranın size gelmesini bekleyebilirsiniz. Bu şekilde’de mikrofon alıp oda içerisindeki insanlara sesinizi duyurabilir yada şarkı çalabilirsiniz.

Gülücük ikonu ne işe yarar ? Gülücük ikonuda oda içerisindeki o anki ruh halinizi yansıtırsınız. İnsanlarla oda içerisinde konuşurken oradan aynı msn’de mesela gülücük ikonu atmak istediğinizde tıkladığınız zaman bir çok ikonlar çıkar buda aynı şekilde oraya tıkladığınızda o anki gülmek mi istiyorsunuz oraya tıklayıp gülücük ikonu, üzüntü ikonu, kahkaha ikonu atabilirsiniz.

Film şeridine bakacak olursak oradaki o film şeridide bir çok animasyonun olduğu bir kutu gibi düşünün. Mesela sizin bir kutunuz var ve onun içinde bir çok oyuncak var diyelim. Oradada öyle site yönetimi tarafından yüklenmiş bir çok hareketli animasyon bulabilirsiniz. Mesela mikrofondaki bir kullanıcı hareketli müzik çalışıyor, dans eden bayan animasyonu atabilirsiniz veyahut slov bir parça çalıyor üzüntülü bir animasyon atabilirsiniz gibi. Bu da o isteğinizi karşılayan bir animasyon kutusu. Bu yazı seslidiyalog.com sayfasında yayınlanmıştır.

Yazı tipine gelecek olursak (A) işareti, oradan ise yazı tipinizi seçebilirsiniz. Mesela Arial yada comic sans vb. yazı tiplerini oradan bulabilir kendinize özgü bir yazı tipi seçerek onunla yazabilirsiniz karşınızdaki insanlara aynı msn’de yaptığımız gibi.

Göz işareti ne işe yarar ? Göz işareti ise oda sizin oda içerisindeki camlara bakmanıza yarar. Diyelim 3-4 kişi oda içerisinde cam açtı ve siz karşınızdaki insanın onun camına baktığınızın farkına varmasını istemiyorsanız oradan bakabiliyorsunuz. Cam açan kişi ise onun camına baktığınızı anlamıyor. Yani bir nevi göz’den bakıyorsunuz.

Volüme çubuğu ne işe yarıyor peki? Oradaki volüme çubuğuna tıkladığınızda iki adet çubuk çıkar. Biri hapörlör simgesi vardır birinde ise mikrofon simgesi. Genelde insanlar şarkı çalacakları zaman mik’de ses çızırtılı çıkar yada mikrofonda konuşacakları zaman sesin az geldiğini söyler oda içerisindeki kullanıcılar. İşte bu oradaki volüm çubuğuda ona yarıyor. Yani oradan hapörlör simgesini düşürürseniz %50 bir şekilde ses daha net gider karşı tarafa yani müzik sesi. Mikrofonda aynı şekilde. Bu volüm işareti’de o işinize yarar.

Tüm ayarlar kısmı ise son ikon olarak yer alır panelde. Oradan camınızı ayarlama yada mikrofonunuzu, simgelerin gözükmesini ayarlayabilirsiniz. Oradaki tüm ayarlar kısmının anlatımınıda bir sonraki yazımızda anlatacağım. Sanırım sesli sohbet panelinin’de nasıl kullanılacağına dair biraz bilgi vermişizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir